Letiště Barcelona El Prat (BCN)

Letiště Barcelona El Prat se nachází 12 kilometrů jihozápadně od Barcelony. Je to druhé největší letiště ve Španělsku, po letišti v Madridu. Hub na tomto letišti mají letecké společnosti Ryanair, Air Nostrum, easyJet, Norwegian, Vueling a Level.

Letiště má 2 terminály, které jsou od sebe vzdáleny 4 km. Takže se před odletem ujistěte, ať nejede na jiný terminál. Mezi terminály samozřejmě jezdí zdarma shuttle bus. Jezdí 24 hodin denně, každých 6-7 minut a cesta zabere cca. 10-15 minut.

Z Terminálu 2 většinou odlétají low-cost společnosti a malé regionální aerolinky. Z Terminálu 1 je 70% všech letů.

Zdarma neomezeně

Otevřeno 24 h

Úschovna zavazadel je jak na T1, tak i na T2. Na T1 je otevřena nonostop a na T2 od 6 do 22h.

Ano, ale placená. Služba Air Shower(ve veřejné části) stojí 20 EUR. Takže spíše doporučuji najít si salonek(neveřejná část) se sprchou a zaplatit vstup kolem 25 EUR a mít zdarma sprchu a i neomezené jídlo a pití.

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost ČSA (csa.cz), Ryanair (Ryanair.com), Vueling (Vueling.com) a SmartWings (Smartwings.cz).

Doprava do centra Barcelony:

  • Můžete použít linku metra L9 Sud a dostat se tak na některé zastávky metra, kde přesednete a dostanete se do centra(cena za lístek je 4.50 EUR)
  • Další možností je použít Aerobus. Bus jezdí z letiště přímo do centra. Cesta zabere 35 minut a lístek stojí 5.90 EUR. Autobusy jezdí každých 5 minut. (Aerobus web)

Z letiště jezdí několikrát denně také autobusy do Andory. Na této lince jezdí společnosti Adnbus a DirectBus. Cena jízdenek je 33 EUR za jednosměrnou jízdenku a zpáteční vyjde na 56 EUR.

Tip z diskuze na ještě levnější dopravu

Nejlevnější možností, jak se dostat do města je autobus městské hromadné dopravy číslo 46, kdy jedna jízda stojí 2,15 EUR, je ale možné si zakoupit v automatech jízdenku T-10 za 9,95 EUR, která je na 10 jíst a jízda tak vyjde na 1 EUR. Tuto jízdenku může využívat několik osob najednou. V noci se pak lze na letiště dostat opět hromadnou dopravou za stejnou cenu a to autobusem číslo N16 (Terminál 2) či N17 (Terminál 1).

Další možností je využít vlak, který stojí stejně jako autobus, tedy při použití T-10 vyjde na 1 EUR. Vyjíždí z Terminálu 2 každých 30 minut. V centru města zastavuje ve stanicích Sants a Passeig de Gràcia.

Likes:
0 0
Views:
3255
Article Tags:
Article Categories:
Letiště

All Comments