Bankroty kosí jednu leteckou společnost za druhou, tentokrát to schytalo Flybmi

A je to tu zase, další bankrot letecké společnosti. Tentokrát to schytala britská regionální letecká společnost Flybmi (British Midland Regional Limited), která dnes oznámila že končí s provozem. Společnost Flybmi provozovala 17 malých tryskových letounů a létala do 25 evropských měst.

Mimo jiné také létala na trase z Brna do Mnichova a tak se cestující z Brna mohli dostat například do New Yorku a dalších světových měst, díky tomu, že společnost Flybmi měla codeshare se společnostmi Lufthansa, Brussels Airlines, Turkish Airlines, Loganair, Air France a Air Dolomiti.

Všechny lety byly zrušeny s účinností od dnešního dne. Zákazníci, kteří si rezervovali letenky přímo u flybmi, by měli kontaktovat svou banku (požádat o tzv. chargeback), aby získali náhradu za lety, které dosud neuskutečnily. Zákazníkům kteří si rezervovali lety s flybmi prostřednictvím cestovní kanceláře nebo jedné z partnerských leteckých společností společnosti flybmi, se doporučuje obrátit na svého agenta nebo leteckou společnost o podrobnosti a možnosti, které mají k dispozici. Zákazníci, kteří mají cestovní pojištění, by se měli spojit s poskytovatelem cestovního pojištění, aby zjistili, zda mají nárok na zrušení letů a náhradu škod.

Podle vyjádření mluvčího flybmi, za bankrotem stojí hlavně zvyšování ceny leteckých paliv a Brexit (kde EU rozhodla o vyloučení leteckých společností z UK z plné účasti v systému obchodování s emisemi z letecké dopravy).

Společnost Bmi Regional zaměstnávala celkem 376 zaměstnanců se sídlem ve Velké Británii, Německu, Švédsku a Belgii. V roce 2018 přepravila 522.000 cestujících na 29.000 letech.

Likes:
0 0
Views:
98
Article Tags:
Article Categories:
Magazin

All Comments