Letecká společnost Bamboo Airways (QH) – letenky, zavazadla, odbavení

Základní informace – Letecká společnost Bamboo Airways

Letecká společnost Bamboo Airways je vietnamská letecká společnost se sídlem v Hanoji. Společnost byla založená v roce 2017 a provoz zahájila v lednu 2019 na lince z Ho Či Minova Města do Hanoje. Aktuálně má letecká společnost Bamboo Airways ve své flotile 23 letadel, většinu tvoří jednotrupé letouny Airbus A319,A320 a A320neo, A321 a A321neo. Posledním přírustkem ve flotile je Boeing 787-9. Společnost nyní létá do více než 18 destinací, většina je vnitrostátních ve Vietnamu + lety do Jižní Koreji a na Tchaj-wan. Poslední informace hovoří také o tom, že začátkem roku 2020 by měla být spuštěna nová linka z Hanoje do Prahy.

IATA zkratka společnost je QH
Letenky si můžete rezervovat na stránkách https://www.bambooairways.com/

Kam můžete letět s touto společností z České republiky

15. ledna 2020 byla ohlášena nová linka Bamboo Airways z Prahy do vietnamské Hanoje.

Cestovní třídy, které nabízí letecká společnost Bamboo Airways

Společnost nabízí na vnitrostátních letech třídu Economy a Business. Na mezinárodních letech na palubě Boeingu 787-9 pak tři cestovní třídy (Economy, Premium Economy a Business).

Zavazadlová politika

Nejlevnější letenky zakoupít v tarifu Bamboo Eco, který obsahuje pouze příruční zavazadlo do 7 kg a odbavené zavazadlo za poplatek. Další dva tarify Bamboo Plus a Bamboo Business pak obsahují odbavené zavazadlo.

Source: https://www.bambooairways.com/

Při nákupu letenek v tarifu Bamboo Eco, máte možnost přikoupit odbavené zavazadlo v kroku Extras. Letecká společnost Bamboo Airways nabízí pět váhových možností (viz níže). Odbavené zavazadlo do 20 kg zakoupíte od 173 Kč. Přikoupení odbaveného zavazadla je potřeba udělat pomocí webu Bamboo, pokud to necháte až na letiště, tak si připlatíte.

Source: https://www.bambooairways.com

Na webu si také můžete vybrat preferované sedadlo, cena začíná na 33 Kč.

Odbavení

Odbavené na letišti je bez poplatku. Bamboo nabízí také odbavení online přes internet, které lze ale jen s odlety z vybraných letišť. Web check-in je dostupný 24 hodin až 1 hodinu před odletem.

Zábava na palubě letadla

Na letech letouny Airbus 319,320 a 321 můžete využít palubního zábavního systému Bamboo Sky. Cestující mohou použít telefon, tablet, počítač k přímému připojení do knihovny s nabídkou seriálů a filmů. Letoun Boeing 787 pak nabídne zabudované obrazovky s IFE.

Novinky z happyfly.cz o letecké společnosti SkyUp

Fotogalerie:

Source: https://www.bambooairways.com/

Source: https://www.bambooairways.com/

Source: https://www.bambooairways.com/

Source: https://www.bambooairways.com/