Bamboo Airways oznámila linku z Prahy do Hanoje

Vietnamská letecká společnost Bamboo Airways dnes oficiálně oznámila linku z Prahy do Hanoje. Nová linka mezi Českou republikou a Vietnamem byla slavnostně představena dnes na prezentaci letecké společnosti v hotelu InterContinental, za účasti delegace letecké společnosti, velvyslance Vietnamu v České republice a zástupců Letiště Praha.

„Přímá pravidelná linka do jihovýchodní Asie je součástí dlouhodobé strategie Letiště Praha v oblasti rozvoje leteckých spojení. Hanoj je navíc destinací s největším potenciálem cestujících ze všech trhů, se kterými Praha zatím nemá přímé letecké spojení. Po zahájení přímých letů společnosti Bamboo Airways se Praha stane jednou z prvních evropských destinací, kam bude dopravce z Vietnamu létat,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. „Podle našich odhadů by novou linku mezi Prahou a Hanojí mohlo za rok při dvou frekvencích týdně využít přes 50 tisíc cestujících v obou směrech,“ dodal Řehoř.

„Evropský trh jsme vyhodnotili jako klíčový, a proto v roce 2020 patří mezi priority rozvoje leteckých spojení Bamboo Airways a zároveň rozvoje cestovního ruchu a dalších investic skupiny FLC,“ sdělil Truong Phuong Thanh, zástupce generálního ředitele Bamboo Airways. „Na základě analýz o spuštění nové linky je Česká republika jednou z destinací, kterou zvažujeme zařadit do naší sítě jako první. Usilovně pracujeme na tom, abychom rychle dokončili všechny potřebné procesy a oficiálně uvedli přímou linku mezi Hanojí a Prahou do provozu od začátku dubna 2020,“ uvedl Bui Quang Dung, zástupce generálního ředitele Bamboo Airways.

Vietnamská letecká společnost Bamboo Airways je poměrně mladá společnost založená v roce 2017 a prvním letem v lednu 2019. Momentálně provozuje 36 leteckých linek, z toho většina je vnitrostátních po Vietnamu. Letový park tvoří letadla typu Airbus A319, A320, A320neo, A321 a A321neo. Nedávno byl přidán do flotily také dálkový letoun Boeing 787-9 Dreamliner. Do konce ledna 2020 by měla společnost disponovat třemi letouny B787.

Info o nové lince z Prahy do Hanoje

Pokud se stihnout vyřídit všechny administrativní záležitosti okolo spuštění nové linky, tak první let je naplánován na 30/31. března 2020. Boeing 787-9 bude na lince Praha – Hanoj létat 2x týdně. Pokud se lince bude dařit, je v plánu rozšíření o další frekvenci na 3x týdně.

Bamboo Airways Boeing 787-9

Na palubě Boeingu 787-9 naleznete hned tři cestovní třídy. Bamboo Airways nabídne kromě Economy třídy, také Premium Economy a Business třídu. Celkem letadlo zvládně přepravit 294/298 cestujících a to 247 v Economy, 21 v Premium Economy a 26 v Business.

Komfortní sedadla v Business třídě vám nabídnou pohodlné sklopení až o 180 stupňů, takže vaši sedačku můžete transformovat na postel a úžit si tak pohodlí na dlouhém dálkovém letu. Každý cestující má přístup do uličky, uspořádání sedadel v letadle je 1-2-1.

Premium Economy naleznete v řadách 31 až 33. Tato třída nabídne více prostoru a pohodlí pro cestující. Uspořádání sedadel je 2-3-2. Rozteč mezi sedadly je až 38 ″(palců). Sedadla pochází od výrobce Rockwell Collins a dají se sklopit do úhlu 8 ″. Také zde najdete opěrku nohou, tvarovatelnou opěrku hlavy a ramínko na šaty. Sedadlo a opěrku nohou bude možné ovládat ze zabudovaného zábavního systému v sedačce před vámi.

Economy třída nabídne rozteč mezi sedadly 32 ″. Uspořádání sedadel je 3-3-3.

V roce 2021 chystá letecká společnost Bamboo Airways zavést na palubách letadel Boeing 787 také cestovní třídu First.

Náhled od Business třídy

Source: Bamboo Airways

Source: Bamboo Airways

Source: Bamboo Airways

Source: Bamboo Airways