Avianca míří do dobrovolné insolvence

Třetí největší letecká společnost v Jižní America, Avianca, oznámil před chvílí že vstupuje do dobrovolné insolvence. Dne 10. května 2020 společnost Avianca Holdings SA a některé z jejích dceřiných společností dnes požádaly o dobrovolný vstup do insolvence. Avianca odhaduje své závazky v rozmezí 1 až 10 miliard USD.

Během tohoto procesu bude společnost nadále fungovat a obsluhovat zákazníky. Jako největší letecká společnost v Kolumbii a Salvadoru a druhá největší v Latinské Americe zůstáváme vytrvalí v našem závazku spojovat lidi, rodiny a podniky. V průběhu soudního řízení má Avianca v úmyslu:

  • Snažit se nadále provozovat a poskytovat zákazníkům bezpečnou a spolehlivou dopravu a vysoce kvalitní služby v souladu s bezpečnostními předpisy
  • Pokračovat jako hlavní letecká společnost v Kolumbii a obsluhovat více než 50% domácího trhu a nepřestávat poskytovat základní linky mezi Jižní Amerikou, Severní Amerikou a Evropou
  • Snažit se zachovat pracovní místa jak v Kolumbii, tak i na dalších trzích. Počet zaměstnanců Avianci v Latinské Americe je přes 21.000.

Avianca S.A.

Kolumbijská letecká společnost Avianca je druhou nejstarší leteckou společností na světě po nizozemské letecké společnosti KLM. Minulý rok v prosinci oslavila 100 výročí od svého založení. Ve flotile má 103 letadel a obsluhuje lety do více než 114 destinací včetně přímé linky z Bogóty do Mnichova.

Likes:
0 0
Views:
497
Article Categories:
Magazin