Athens Airport (ATH)

Letiště v Athénách, celým názvem Athens International Airport „Eleftherios Venizelos“, se nachází cca. 30 kilometrů od Athén. Je to největší řecké letiště a hlavní hub na tomto letišti má řecká letecká společnost Aegean Airlines. Letiště má „dva terminály“. Main Terminal a Satellite Terminal. Druhý zmiňovaný se ale nepoužívá.

Podle mnoha recenzí, toto letiště není moc přátelské k cestujícím, kteří zde chtějí strávit noc. Podle všeho v noci hraje hlasitá hudba, zaměstnanci budí cestující aby nespali atd. Hodně barů a kaváren má otevřeno 24 h.

Zdarma, připojení je na 45 minut, ale můžete se připojit znovu kolikrát chcete.

Otevřeno je nonstop

Uschování zavazadel na letišti, nabízí společnost Care4Bag, kterou naleznete na příletech

Ne. A podle aplikace loungebuddy ani jeden placený salonek nemá sprchu.

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost Aegean Airlines

Doprava do centra Athén:

  • Z letiště jezdí metro (Metro line3) lístek stojí 10 EUR. Pokud zakoupíte lístek pro 2, zaplatíte 18 EUR, pro 3 lidi pak 24 EUR. První metro jede v 6:30 a poslední ve 23:35.
  • Další možnost jet vlakem na lince letiště – Kiato, vlak staví na pár zastávkách v centru Athén, lístek tam vyjde na 10 EUR
  • Express bus(X95), který jezdí 24 hodin denně, jede na Syntagma Square (lístek stojí 6 EUR). Další autobus z letiště je X96, který jede do přístavu Piraeus
Likes:
0 0
Views:
1316
Article Categories:
Letiště

All Comments