Americké letecké společnosti potichu zdražují poplatek za odbavené zavazadlo

Na vnitrostátních letech po USA nyní americké letecké společnosti, začínají zdražovat poplatek za odbavené zavazadlo. První leteckou společností, která se zdražením přišla, byla letecká společnost JetBlue. Místo 25 USD, nyní zavazadlo vyjde na 30 USD. Včera se ke zdražení přidala společnost United Airlines. Očekává se, že se přidají i jiní dopravci, jako Delta, American atd.

Jedinou aerolinkou, která přepravuje na vnitrostátních letech v USA odbavené zavazadla zdarma, je Southwest Airlines. U této společnosti máte dokonce dvě odbavená zavazadla zdarma.

United Airlines – nejnižší třída na vnitrostátních letech „Basic Economy„. Pokud máte tyto letenky, tak si na palubu můžete vzít pouze jednu osobní věc o rozměrech 43x25x22 cm. Za 30 USD pak můžete nechat odbavit vaše zavazadlo na check-inu. Pokud tak neučiníte, tak na GATU vás to vyjde na 30 USD + 25 USD manipulační poplatek. Druhé odbavené zavazadlo vyjde na 40 USD.

jetBlue – Tarif Blue obsahuje příruční zavazadlo 55x35x22cm + osobní věc 43x33x20 cm. Odbavené zavazadlo stačí odbavit na letišti a to za poplatek 30 USD, druhé je pak za 40 USD.

Likes:
0 0
Views:
276
Article Tags:
Article Categories:
Magazin