Americká letecká společnost United Airlines spustila linku mezi Prahou a Newarkem

Americká letecká společnost United Airlines dnes poprvé přiletěla do Prahy. Od dnešního dne (7. června), bude United Airlines létat každý den na lince z Prahy do amerického Newarku. Město Newark leží ve státě New Jersey a je vzdáleno od centra New Yorku přibližně 14 kilometrů. Bude se jednat o sezónní linku, takže poslední let proběhne 4. října 2019.

United Airlines Letiště Praha

United Airlines Praha - Newark

U prvního příletu letadla United nechyběla vodní slavobrána, ani slavnostní stříhání pásky. Cestující, hosté, zaměstnanci společnosti United a posádka letadla se připojili k panu Davidovi Kinzelmanovi, viceprezidentovi United Airlines pro provoz na mezinárodních letištích, panu Bobu Schumacherovi, regionálnímu obchodnímu řediteli společnosti United, panu Jiřímu Vyskočovi, výkonnému řediteli leteckého obchodu Letiště Praha, a Jeho Excelenci Stephenu B. Kingovi, velvyslanci USA v České republice, při oslavách v gatu A4 před odletem letu UA187 z Prahy do New Yorku/Newark.

Boeing 767 United Airlines

United Airlines

„Těší náš, že můžeme uvést do provozu novou sezónní přímou linku mezi Prahou a naší domovskou základnou v New Yorku/Newarku,“ řekl Bob Schumacher, regionální obchodní ředitel United, a dodal: „Nová linka rozšíří naši síť mezinárodních leteckých spojení a nabídne cestujícím z České republiky další možnosti cestování díky 60 přímým linkám z New Yorku/Newarku do dalších destinací ve Spojených státech amerických, Kanadě, Mexiku či Karibiku.“

Na lince Praha-New York/Newark bude létat letoun Boeing 767-300. Tento typ letounu nabízí celkem 214 míst, včetně 30 sedadel ve třídě United Polaris Business, která lze sklopit do zcela vodorovné polohy, 49 míst v cestovní třídě United Economy Plus a 135 míst v cestovní třídě United Economy). Let UA187 z Prahy do Newarku bude trvat 9 hodin a 20 minut, zpáteční let UA188 pak díky jet streamu zabere o hodinu méně.

Letové časy

UA 187 PRG – EWR 10:10  13:30

UA 188 EWR – PRG 18:05  8:25 +1

United Airlines Boeing 767

Společnost United se stane třetí americkou leteckou společností, která létá do Prahy. Na Ruzyňské letiště létá také americká společnost American Airlines z Philadelphie a Delta Airlines z New Yorku(JFK).

A právě díky tomuto spojení nyní můžete nakupovat letenky za super ceny z Prahy přes New York(Newark) do Karibiku a Jižní Ameriky. Níže naleznete nabídku nejlevnějších letů i s kalendáři termínů.

  • Trinidad a Tobago za 10.790 Kč (kalendář volných termínů zde)
  • peruánská Lima za 13.290 Kč (kalendář volných termínů zde)
  • Dominikánská republika za 11.990 Kč (kalendář volných termínů zde)
  • Antigua za 11.590 Kč (kalendář volných termínů zde)
  • Turks a Caicos za 11.490 Kč (kalendář volných termínů zde)
  • Aruba za 11.290 Kč (kalendář volných termínů zde)

Pár obrázků z business třídy Polaris:

Plně polohovatelná sedadla

Ukázka hlavního chodu na palubě letadla

Amenity Kit

Likes:
5 4
Views:
2161
Article Categories:
Magazin

All Comments