American Airlines jako první vrací Boeing 737 MAX do letového řádu

Americká letecká společnost American Airlines, jako první vrací letoun Boeing 737 MAX do letové řádu. Letecká společnost by tak mohla jako první zjistit, jak moc se cestující budou bát cestovat s tímto typem letadla.

Aerolinka plánuje do konce roku vrátit letadlo zpět do svého letového plánu za předpokladu, že federální regulační orgány brzy schválí změny, které Boeing provedl. Mluvčí letecké společnosti American Airliens uvedla, že letecká společnost se prozatím chystá vrátit letadlo do provozu na lince mezi Miami a New Yorkem(LGA). A to od 29. prosince do 4. ledna 2021, s jedním letem denně.

„Zůstáváme v kontaktu s (Federálním úřadem pro letectví) a Boeingem ohledně procesu certifikace a budeme pokračovat v aktualizaci našich plánů podle toho, kdy bude letadlo certifikováno,“ uvedla ve svém prohlášení mluvčí Sarah Jantz.

Jak letecká společnost uváděla, tak se dnes také stalo a B737 MAX se objevil v letovém řádu.

Vyřazení letadel Airbus A330

Kromě této novinky, letecká společnost také vydala v pátek tiskovou zprávu, ve které uvádí, že končí s provozem všech zbývajících letounů Airbus A330. Americký dopravce z Fort Worth v Texasu vyřadil svých 15 Airbusů A330-200 z provozu, čímž se oficiálně stal provozovatelem pouze širokotrupých letadel společnosti Boeing (B777 a B787).

Likes:
0 0
Views:
491
Article Categories:
Magazin