American Airlines je první aerolinkou v USA, která představuje digitální zdravotní pas

Společnost American Airlines je první leteckou společností v USA, která zavedla snadný způsob, jak poskytnout výsledky negativního testu na koronavirus a dalších vyplněných dokumentů požadovaných pro mezinárodní cestování do Spojených států amerických. Aplikace VeriFly, je digitální zdravotní pas, který zákazníkům pomůže pochopit a oveřit jejich cestovní požadavky.

Nová aplikace bude k dispozici cestujícím od 23. ledna pro cestování ze všech mezinárodních destinací. Společnost American Airlines tímto také reaguje na požadavek vlády USA, aby všichni cestující ve věku 2 let a starší, kteří cestují do USA z jakékoliv mezinárodní destinace, měli před odletem negativní test na COVID-19 ne starší než 3 dny. Je možné také předložit dokument o prodělání nemoci a zotavení se z ní.

„Rozšiřujeme naši spolupráci s VeriFLY, abychom rychle mohli aplikaci nabídnout našim zákazníkům a usnadnili jim mezinárodní cestování“ řekla Julie Rath, viceprezidentka oddělení styku s veřejností. „Podporujeme implementaci globálního programu vyžadujícího testování COVID-19 u cestujících do Spojených států a chceme udělat vše pro to, aby cestování bylo bezproblémovým zážitkem pro zákazníky. Dosud jsme na aplikaci obdrželi pozitivní zpětnou vazbu a těšíme se, až ji bude moci používat více zákazníků. “

Zákazníci již mohou pomocí služby VeriFLY zefektivnit své cestování z USA do několika zemí včetně Jamajky, Chile, Kolumbie, Salvadoru, Guatemaly a Hondurasu. Aplikaci již využili tisíce zákazníků společnosti American Airlines.

Používání VeriFLY

Použití aplikace VeriFLY je jednoduché. Po stažení aplikace z obchodu iOS App Store nebo Google Play Store si zákazníci vytvoří účet, zadají svůj cíl a nahrají požadovanou dokumentaci, například doklad o negativním testu COVID-19.