American Airlines (AA) – letenky, zavazadla, odbavení

American Airlines

Základní informace o společnosti American Airlines

Tato americká letecká společnost patří mezi jednu z největších leteckých společností na světě. Hlavní sídlo společnosti se nachází v Texasu, ve městě Forth Worth. Flotila společnosti čítá v srpnu 2019 celkem 968 letadel a to v tomto čísle ještě nejsou zahrnuta letadla regionální značky American Eagle, která patří pod American Airlines.

Společnost je členem letecké alliance Oneworld. Věrnostní program této společnosti naleznete pod názvem AAdvantage. IATA zkratka je AA a ICAO kod AAL.

  • Letenky rezervujte na webu společnosti www.aa.com

Kam můžete letět s touto společností z České republiky

American Airlines v letní sezóně provozuje pravidelnou linku mezi Prahou a Filadelfií. Nově také bude létat společnost od 9. května 2020 z Prahy přímo do amerického Chicaga.

Praha – Filadelfie (denně)
Praha – Chicago (5x týdně)

Cestovní třídy, které nabízí American Airlines

Kromě standardní Economy třídy(Main Cabin a Basic Economy), nabízí AA také cestovní třídu Premium Economy, Business a First. Na mezinárodních letech a delších linkách(například LAX/SFO – JFK) se setkáte s názvy Flagship First a Flagship Business.

Zavazadlová politika u společnosti American

American Airlines už patří mezi většinu leteckých společností, které nabízí i na dálkových letech tzv. tarif Economy Basic/Light, kde je pouze příruční zavazadlo o rozměrech 56 x 36 x 23 cm (bez váhového limitu) + malá osobní věc o rozměrech 45 x 35 x 20 cm.

Další tarify:

Economy Basic – pouze příruční zavazadlo + osobní věc, výběr sedadla za poplatek, nástup mezi posledními (přikoupení odbaveného zavazadla 60 USD/jeden směr)

Main Cabin – odbavené zavazadlo do 23 kg, příruční + osobní věc, výběr sedadla bez poplatku

Premium Economy – dvě odbavená zavazadla do 23 kg, více místa na nohy, na vybraných letištích priority ulička na security, prioritní nástup do letadla, prémiové nápoje na výběr

Business třída – dvě odbavená zavazadla do 32 kg, více místa a komfortní sedačky, priority na security a priority nástup do letadla, vstup do salonků

First třída – dvě odbavená zavazadla do 32 kg, více místa a luxusní sedačky, priority na security a nástup do letadla, vstup do salonků

Pozor u vnitrostátních letů po USA, kde i v tarifu Main Cabin si odbavené zavazadlo musíte jedině připlatit a není v ceně jako na mezinárodních letech.

Zábavní systém a internet na palubě

Na většině dálkových letech máte k dispozici osobní obrazovku se zábavním systémem. Pokud není k dispozici osobní obrazovka, tak máte možnost si stáhnout zdarma zábavní systém American Airlines do svého zařízení(tablet,mobil) a vychutnat si sledování filmů, seriálů nebo poslech hudby tam. Pokud by vás zajímalo jestli na vašem letu bude osobní obrazovka se zábavním systémem nebo ne, tak zde je odkaz kde si to můžete najít odkaz(klik).

Wifi internet je za poplatek na většině mezinárodních a vnitrostátních letech. Cena za wifi začíná na 10 USD. Pokud se chcete dozvědět jestli na vašem letu bude k dispozici Wifi, tak zde(klik).

Novinky z happyfly.cz o letecké společnosti American Airlines

Pár obrázků jak to vypadá na palubách letounů American Airlines

Economy třída v Dreamlineru

ZDROJ: Tisková zpráva Letiště Praha

ZDROJ: Tisková zpráva Letiště Praha

ZDROJ: Tisková zpráva Letiště Praha

Business třída v Dreamlineru