Airbus představil nový bizjet ACJ TwoTwenty

Evropský výrobce letadel Airbus v minulém týdnu představil novinku, která zaujme hlavně obchodní a bohatší klientelu. Airbus se rozhodl směřovat výrobu letadel také do sektoru soukromých letů, kterým vévodí letadla přezdívaná jako bizjet. Novinkou bude letoun nazvaný ACJ TwoTwenty, který se zaměří na zcela nový trh “The Xtra Large Bizjet. ”

Nové letadlo bude vycházet z modelu letadla Airbus A220-100.  Rodina A220 je nejtišší, nejčistší a nejekologičtější letadlo ve své kategorii, které má ve srovnání s letadly předchozí generace o 50 procent nižší hlukovou stopu a až o 25 procent nižší spotřebu paliva.

Airbus ACJ Two Twenty

Zatímco ACJ TwoTwenty zaujímá stejné parkovací místo a může vzlétnout ze stejných letišť jako konkurenční obchodní bizjety, nabídne třikrát více prostoru v kabině. Kabina nabídne dvakrát lepší konektivitu než její konkurenti, systém Wi-Fi napříč celou kabinou a nejnovější inovace, jako jsou elektrochromatická okna a LED osvětlení. Dále se cestující mohou těšit na mezikontinentální dolet, bezkonkurenční osobní prostor a pohodlí pro všechny.

ACJ TwoTwenty bude mít větší dolet umožňující letadlu letět až 5 650 nm / 10 500 km (více než 12 letových hodin) a přímo spojovat města jako Londýn a Los Angeles, Moskva a Jakarta, Tokio a Dubaj, stejně jako Peking a Melbourne.

Source: Airbus

Source: Airbus

Source: Airbus

Source: Airbus

Likes:
0 0
Views:
155
Article Categories:
Magazin