AirAsia uvažuje nad přímou linkou do Albánie

Tony Fernandes uvažuje nad linkou do Albánie. Na světové konferenci cestovního ruchu, která se koná letos od 26 do 28. srpna v malajsijském Kuala Lumpur, prohlásil šéf největší asijské low-cost aerolinky, že letecká společnost zváží lety do Albánie. Albánský ministr cestovního ruchu a životního prostředí, Blendi Klosi, který se konference také účastní dodal, že by rád přivítal společnost AirAsia v Albánii.

Země jihovýchodní Evropy by mohla být jednou z tras do Evropy, kam AirAsia každý rok ohlašuje opětovný návrat. Naposledy aerolinka létala do Evropy v roce 2012 na trasách z Londýna(Stansted) a Paříže(Orly) do Kuala Lumpur.

Podle slov Tonyho Fernandese by nové linky do Evropy měly začít létat od konce tohoto roku nebo začátkem příštího. Dodal také, že nízkokonákladová společnost AirAsia nyní žádá o schválení nových linek příslušné úřady.

Jedna ze starších zpráv z července hovoří o tom, že AirAsia by měla létat z Bangkoku do Prahy (článek zde). Premiér Andrej Babiš na svém twitteru tvrdí, že na linku Air Asia z Prahy do Bangkoku se můžeme těšit už od 26. října 2019.

 

Likes:
1 3
Views:
652
Article Categories:
Magazin