V Japonsku končí letecká společnost AirAsia Japan

Společnost AirAsia Japan Co., Ltd. se rozhodla ukončit činnost s účinností od 5. října 2020. Od svého založení v červenci 2014 společnost provozovala vnitrostátní a mezinárodní lety ze své základny na mezinárodním letišti Chubu Centrair. Pandemie COVID-19 zanechala významný a trvale nepříznivý ekonomický dopad na podniky a ekonomiky po celém světě a ani tato letecká společnost nebyla ušetřena. Cestovní omezení a nejistoty, vyvolaly drastické snížení poptávky po letenkách ať už pro obchodní cestující, tak i pro turisty. To mělo za následek snižování počtu letů, rušení letů a uzemnění letadel. Tyto faktory těžce ovlivnily schopnost letecké společnosti nádále pokračovat v činnosti.

Zástupce ředitele a provozní ředitel společnosti AirAsia Japan, Jun Aida, uvedl: „Rád bych vyjádřil naši nejhlubší vděčnost a uznání našim věrným hostům a dalším zúčastněným stranám, které nás po celou dobu podporovaly.“ O tomto bolestivém rozhodnutí zastavit provoz nebylo rozhodnuto ani ve spěchu, ani na lehkou váhu. Bylo dohodnuto po provedení důkladného obchodního přezkumu.  

„Další kroky k tomuto rozhodnutí budou učiněny v souladu s platnými zákony a předpisy, včetně japonského zákona o civilním letectví.“ 

„Zrušili jsme všechny lety.“ Všichni dotčení cestující budou kontaktováni prostřednictvím e-mailu s dalšími informacemi během následujících 7 dnů. “

Ukončení se týká pouze vnitrostátních a mezinárodních letů provozovaných společností AAJ v Japonsku s písmenným kódem DJ a nemá vliv na další lety do a z Japonska provozované jinými leteckými společnostmi v rámci skupiny AirAsia. Mezinárodní služby do Japonska, z Malajsie, Thajska a Filipín, budou v budoucnu obnoveny poté, co budou zrušena cestovní omezení a znovu otevřeny hranice s Japonskem.

Před zastavením provozu létaly AirAsia Japan z Nagoje do čtyř destinací v Japonsku a jediná mezinárodní linka vedla do Tchaj-Pej. Flotila společnosti se skládala ze tří letadel Airbus A320.

AirAsia Japan

Zrušení se podle stránek tak týká linek:

2. Jaké lety jsou provozovány společností AirAsia Japan a ovlivněny tímto krokem?

Všechny lety provozované společností AirAsia Japan (čísla letů DJ) jsou nyní zrušeny. To zahrnuje všechny lety pouze na následujících trasách:
  • NGO / CTS / NGO
  • NGO / FUK / NGO
  • NGO / SDJ / NGO
  • NGO / TPE / NGO
Likes:
1 1
Views:
371
Article Categories:
Magazin