Rekordní 8 hodinový let turbovrtulového letounu Dash 8 společnosti Air Greenland

Malý turbovrtulový letoun Bombardier Dash 8-200 společnosti Air Greenland, vytvořil v pondělí nový dálkový rekord. Air Greenland létá na trase z hlavního grónského města Nuuk do Kodaně většinou pro zdravotnický materiál a také vozí například testy na vyhodnocení. Tyto lety ale mají vždy mezipřistání v islandském Reykjaviku.

Rekordní let z Nuuku do Kodaně a zpět

Toto pondělí ale tomu bylo jinak. Podle dat ze serveru Flightradar24, let z Nuuku do Kodaně pod označením GL6492 a GL6493 žádné mezipřistání na Islandu neměl. Turbovrtulový letoun Dash 8, u kterého výrobce uvádí že při plném obsazení(37 cestujících) zvládne uletět vzdálenost 2.084 kilometrů, tak ještě urazil o 1.470 kilometrů více. Podle gcmap má trasa z Nuuku do Kodaně 3.554 kilometru.

Source: GCMAP

Doposud rekord držela ta samé společnost na trase z Kodaně do Reykjaviku. Dash 8 na této trase urazil 2.151 km a let trval 5hodin a 43minut. Tento čas byl nyní překonán o více než dvě hodiny. Malý turbovrtulový letoun strávil ve vzduchu na trase z Nuuku do Kodaně 7 hodin a 52 minut. Na zpáteční cestě se cesta protáhla na neuvěřitelných 7 hodin a 52 minut.

Záznam letu z Kodaně do Nuuku

Source: Flightradar24

Další rekordní lety které jste v poslední době mohli sledovat:

Likes:
1 0
Views:
683
Article Categories:
Magazin