Air France založí novou nízkonákladovou společnost

Dlouhé rozpory mezi vedením Air France a piloty byly ukončeny toto pondělí poté, co piloti podpořili založení nové nízkonákladové společnosti. Air France se tak pokusí konkurovat nízkonákladovým aerolinkám již od podzimu tohoto roku.

 „Velmi vítám smysl pro zodpovědnost, který projevili piloti Air France“, řekl výkonný ředitel Air France-KLM, Jean-Marc Janaillac. Piloti souhlasili s vytvořením levnějších aerolinek pro středně dlouhé a dlouhé lety za podmínky, že jim bude ponechána stejná výše mezd. Najímání stevardů, letušek a části pozemního personálu pro nové aerolinky bude naopak outsourcované.

Janaillac rovněž řekl, že „Tato dohoda je výsledkem dlouhých vyjednávání, které vyústily v kompromis ve prospěch zájmů společnosti a jejích zaměstnanců“. Společnost začne nabízet nízkonákladové lety středních vzdáleností již letos na podzim, kdy je bude provozovat 18 letadel, a dlouhé lety budou následovat uprostřed roku 2018 s dalšími 10 letadly.

Letecká společnost Air France už jednu nízkonákladovou leteckou společnost založila. V reakci na konkurenci nízkonákladových dopravců a vysokorychlostních železnic, v roce 2013 vznikla nízkonákladová regionální společnost HOP!.

Likes:
0 0
Views:
41
Article Tags:
Article Categories:
Magazin

All Comments